Notikumu apskats

 
 
2016.gada 19.novembris
Putnu barotavu izgatavošanas un dekorēšanas radošā darbnīca

2016.gada 11.-13.novembris
Nedēļas nogales mākslas un rekreācijas programma “Harmonijā ar sevi” 

2016.gada 5.novembris
"Ķirbju relaksācijas kūre". Ekskursija pa muižas parku un laukiem.  Iespēja nobaudīt 3 neparastus ķirbju ēdienus,  kas gatavoti no muižā augušiem ķirbjiem. Individuāls mākslas projekts ar dabas materiāliem. Iespēja iegādāties muižas ekoloģiskos ķirbjus. 

2016.gada 29.oktobris
"Leģendu nakts Liepasmuižā: miglas stāsti" - sākums pl.20 ar muzikāli teatrāliem priekšnesumiem, ķirbju radošo darbnīcu, kulminācija - pusnakts ekskursija ar lukturīšiem. 

2016.gada 8.oktobris
Seminārs "Lakats katrai sievietei" ar Pavlovo Posadas lakatiem un radošo mākslas darbnīcu.

2016.gada 28.septembris 
Cēsu TIC organizēts Vidzemes reģiona tūrisma un viesmīlības uzņēmēju seminārs par gastronomiju, dabas izmantošanu un  viesmīlību - projekta "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai ietvaros.  

2016.gada 24.septembris
Ābolu talka un ražas svētki Liepasmuižā

2016.gada 27.augusts
S.Rahmaņinova un N.fon Strūves mūzikas salonvakars ar baroni fon Krudener-Struvi (soprāns) un pianistu L.Jerjominu.

2016.gada 5.-7.augusts
Pārgājienu nometne. Keramikas darbnīca ar mākslinieci L.Šteinburgu. 

2016.gada 25.-26.jūlijs
I Starptautiskais skulptoru plenērs Liepasmuižā. Dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Japānas. 

2016.gada 2.-3.jūlijs
Ekoloģiskās tēlniecības darbnīcas ar tēlnieku M.Jansonu, novadpētnieku A.Vilni, psiholoģi R.Zālīti un keramiķi I.Strazdiņu. 

2016.gada 1.jūlijs
Izstāžu zāles "Klēts" atklāšana ar Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstādi 'Daži dažādie". Izstāde darbojās līdz 2016.gada 31.augustam. 

2016.gada 30.jūnijs
Sāk darboties lauku viesnīca un pasākumu centrs rekonstruētajā muižas pārvaldnieka mājā (Kastaņas). 

2015. gada 22. novembrī
Svētdienas KOKAPSTRĀDES DARBNĪCA muižā pagāja vienkārši brīnumaini! Bērni uzvedās nopietni, pavisam kā pieaugušie, strādājot ar sarežģītiem instrumentiem un pieaugušie, līdzīgi bērniem, ar degošām acīm veidojam dāvaniņas tuviniekiem. Kopējā daiļrade – tas ir tas, kas apvieno patiešām laimīgas ģimenes :) Liels paldies @Vilnim Kļaviņam, mūsu burvim! Bildes no pasakuma ir šeit
 

 2015. gada 14. novembrī
Vai Jums patīk dāvanas? Nāсiet ciemos, uz radošo koka darbnīcu! Īsta koku darbu un skulptūru burvja Vilņa Kļaviņša, vadībā, Jūs ar savām rokām izveidosiet unikālas dāvanas sev, saviem tuviniekiem un draugiem. Krūžu paliktnīšu ar rakstu, jauki egļu rotājumi, bilžu rāmīši un citi mīļi un arī noderīgi sīkumi, kuri izrotās jebkuras mājas šajos siltajos svētkos. 
Darbnīca darbosies 22. novemdrī no plkst. 12.00 līdz 15.00. Mēs sagatavosim Jums instrumentus un koka materiālus, pacienāsim ar smaržīgu zāļu tēju «Lindenhoff». Pasakuma lapa šeit

 2015. gada 4. novembrī
Muižā gatavojas vēsturiski biogrāfiskā izstādes ekspozīcija. Biogrāfiskās un novadpētniecības kolekcijas pamatā ir unikāla satura materiāli. Šī ekspozīcija būs interesanta katram!

 2015. gada 1. novembrī
Paldies visiem mīļiem viesiem, kuri atbrauca pie mums Leģendu naktī! Paldies @Nadežda Zeigliš par smilšu mandalu un @Ārai Strazdiņai par Liepasmuižas stāstu un viņas leģendām. Meness spidēja spoži un piedzīvojumi bija aizraujoši, kā arī pienākas. Bildes ŠEIT.

 2015. gada 20. oktobrī
Izdošanai tiek gatavota grāmata par Liepas muižu “Liepas muižas pagātne, tagadne, nākotne. Lindenhofas kultūrfenomens”. Manuskripts jau ir pabeigts, tiek uzsākta tulkošana uz latviešu valodu. Grāmata apraksta Liepas muižas vēsturi, kultūru, muižas īpašniekus, tās darbību. Grāmatas tirāža ir ierobežota, bet Jūs varat pasūtīt savu grāmatas eksemplāru, nosūtot pieteikumu uz e-pastu: purnat@yandex.ru.

 2015. gada 27. septembrī
Divas “Slapjās” akvareļu tehnikas meistarklases pagāja vienkārši burvīgi ! Akvarelis padarīja mūsu brīvdienu spilgtāku, uzdāvināja saulainu un siltu dienu, kā arī jaunus, tādus draudzīgus un jautrus viesus! Domājam, ka katram viesim tā bija sava talanta atklāšana kā arī bauda no zīmēšanas ar akvareli! 
Viesi ir pelnījuši patiesus komplimentus no mākslinieka Viktora Uglača; katram dalībniekam viņš pievērsa uzmanību individuāli, par ko esam ļoti pateicīgi Viktoram. Gleznas tika paņemtas mājās, krāsas un otas gaida nākamos svētkus. Paldies par kompāniju, draugi, būsim ļoti priecīgi redzēt Jūs nākamreiz! Lindehoff ir vienmēr Jums atvērts!  Fotogrāfijas var apskatīt šeit.

2015. gada 14. septembrī
Gatavojamies viesu uzņemšanai: 16.septembrī Liepas muižā notiks ekskursija radošiem senioriem, kas tiek organizētas kopā ar Latvijas Pensionāru federāciju.

2015. gada 12. septembrī 
Liepas muižā ar lieliem panākumiem  notika ĀBOLU TALKA! Mēs salasījām ap 420 kg ābolus, kurus sagatavosim ziemai. Paldies visiem talciniekiem! Fotogrāfijas var apskatīt šeit.

2015. gada 23.augustā
Tiek gatavots mājas lapas tulkojums uz latviešu valodu.

2015. gada 15. augustā
Tiek gatavots viesnīcas būves plāns muižas teritorijā. Viesnīca uzņems Lindenhofas rekreācijas centra viesus, kā arī mākslas rekreācijas pasākumu apmeklētājus un vienkārši tūristus, kas dodas Vidzemes virzienā. Viesnīcu ir plānots atvērt līdz 2016. gada pavasarim.

2015. gada 30.jūlijā
Izdošanai tiek gatavota grāmata par Liepas muižu “Liepas muižas pagātne, tagadne, nākotne. Lindenhofas kultūrfenomens”. Manuskripts jau ir pabeigts, tiek pārbaudīta tā struktūra un grāmatas ilustrācijas, lai notiektu fotogrāfiju autentiskumu. Ir uzsākta atsevišķu nodaļu tulkošana uz latviešu valodu. Grāmata apraksta Liepas muižas vēsturi, kultūru, muižas īpašniekus, tās darbību. Grāmatas tirāža ir ierobežota. Jūs varat jau šodien pasūtīt savu grāmatas eksemplāru, nosūtot pieteikumu uz e-pastu: purnat@yandex.ru.

2015. gada 23.jūlijā
Muižu apmeklēja 30 cilvēki no Vispasaules latviešu ģimeņu saieta 3х3! Viesi apskatīja Liepas Muižu, paklausījās tās atdzimšanas vēsturi, apmeklēja kokgriešanas un keramikas meistarklases. Šādas mūsu draugu un partneru organizētas programmas garīgi bagātina. Šī ir iespēja, kad vecāki var nodot savas tautas kultūru saviem bērniem. Plašāku aprakstu var atrast šeit.

2015. gada 18.jūlijā
Muižas klētī apskatei tiek atvērta izstāde „Mirklis pirms...”. Viesi ierodas muižā, lai apskatītu izstādi, pabūtu dabā, izbaudītu veclaiku muižas skatus. Tuvāk kultūrai un kulturālai atpūtai! Detalizētāk šeit.

2015. gada 17.jūlijā 
Iztīrījām pārvaldnieka mājas jumta pažobeles, atradām daudzus vērtīgus vēsturiskus priekšmetus un lietas (skatīties fotogrāfijas) – veco laiku reklāmas, kaut kādas saimniecības piezīmes vācu valodā un kaut ko līdzīgu automašīnas vai motocikla gāzes lukturiem.

2015. gada 7.jūlijā 
Pirmais topošās izstādes MĀKSLAS OBJEKTS jau ir uzstādīts: Skulptūru kompozīcija "Acis". Autors - Matiass Jansons, skulptors vairākās paaudzēs. Kompozīciju „Acis” var apskatīt šeit.

 2015. gada 26. - 28.jūnijā 
No 26. līdz 28. jūnijam mums bija viesi no Vasaras skolas  "Daba un veselība". Mākslas un profesionālas izaugsmes meistarklases, rituāli pie ugunskura un dīķiem, neparastu un gardu pusdienu gatavošana uz atklāta uguns! Mēs iemūžinājām pašus spilgtākos brīžus! Pateicamies visiem dalībniekiem un organizatoriem!

 2015. gada 21.jūnijā
Gatavojamies viesu uzņemšanai: no 26. līdz 28. jūnijam Liepas muižā notiks prefsionālās un radošās attīstības meistarklases “Veselība un daba", kas tiek organizētas kopā ar Latvijas Veselības psiholoģijas aciociāciju.

2015. gada 20.jūnijā
Sākta Mākslas objektu izveidošana muižas teritorijā. Pasākuma galvenais kurators Matiass Jansons ir nolūkojis lielisku koku, kas kļūs par gaidāmās izstādes pirmo mākslas modeli.
 
2015. gada 17.jūnijā
Pabeigti dārzeņu un augļu veidkrūmu atjaunošanas darbi. Tādi 17.-18.gs. muižās bija ļoti populāri. Turpinām teritorijas labiekārtošanu.
 
2015. gada 20.maijā
Ielaidām muižas dīķos 70 moluskus, lai tie attīrītu dīķus no ūdenszālēm.
 
2015. gada 12.maijā
Sākti IZSTĀDES KLĒTĪ sagatavošanas darbi. Galvenā izstādes kuratora lomai ir uzaicināts slavenais skulptors Matiass Jansons (www.artsilkes.lv). Tika nolemts radīt virkni mākslas objektu un uzstādīt tos muižas teritorijā. Lūk, te ir pirmais “mākslas objekts”, kas tika atrasts talkas laikā :)

2015. gada 25.aprīlī
25.aprīlī Liepas muižā ar lieliem panākumiem  notika LIELĀ TALKA!  Parks nebija kopts 40 gadus, ar pašu spēkiem mēs netiktu galā! Liels paldies visiem brīvprātīgajiem par sniegto palīdzību! Talkas beigās mēs ielikām pamatus aprīnojamam Mākslas objektam – vienam no 3 labirintiem uz nelielas saliņas parkā. Viesi tika cienāti ar gardām pusdienām un liepziedu tēju "Lindenhofa". Lieliska, draudzīga atmosfēra.  Tika uzņemtas daudzas fotogrāfijas.
 
2015. gada 19.aprīlī 
“Liepas muižas Attīstības biedrības” personā mūsu muiža pievienojās Latvijas talkai “LIELĀ TALKA"! Ir izveidota talkas Facebook dienasgrāmata. SAITE UZ PASĀKUMU šeit: https://www.facebook.com/events/449648371859084/

2015. gada 1.aprīlī
Muižā notika pirmais plenērs! Fotogrāfijas no plenēra.

2015. gada 31.martā
Nesam gaismu vecās skolas ēkas logos un gatavojamies uzsākt renovācijas darbus.
 
2015. gada 14.martā 
Veicam urbumu artēziskajai akai. Drīz muižā būs tīrs un garšīgs ūdens!
 
2015. gada 12.martā
Septiņi slavenā mākslinieka Johana Kristofa Broces darbi ar Liepas muižas attēliem ir izstādīti Cēsu Vēstures un mākslas muzejā Jaunajā pilī. 
Izstādes atklāšana notika 12. martā plkst. 15:00. Broces darbus izstādei „Johana Kristofa Broces (1742-1823) Livonijas zīmējumu un aprakstu kolekcija Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā” nodeva Latvijas Piļu un Muižu AsociācijaSīkāk lasiet šeit.
 
2015. gada 5.februārī 
Ķērāmies pie saimnieku mājas. Vadāmies pēc 1927. gada plāna, kas tā arī netika realizēts. Apskatīt dokumentu.
 
2015. gada 3.februārī 
Aktīvi gatavojamies pavasarim. Plānojam labākās vietas labirintiem. Lūk, tā tie varētu izskatīties jau gatavi.
 
2015. gada 25.janvārī
Apzinājām akmeņus uz zemes gabala – ko atstāt nākamā atpūtas centra būvniecībai, ko vest prom. Ir izdarīts milzīgs darbs! Akmens ir lielisks materiāls. Izturīgs un estētiski izdevīgs. Trīs dienas prātojām par to, kā labāk darīt. Šie akmeņi ir redzējuši visus Liepas muižas saimniekus un viesus. Apskatiet fotogrāfijas.
 
2015. gada 21.janvārī 
Cik darba ir nācies ieguldīt māju attīrīšanā no atkritumiem! Liepas muižas akmens un "neakmens” mantojums, kā arī cilvēka uzturēšanās pēdas. Tas viss ir jāpārlasa, jāattīra, jāatstāj un jānodod kā dāvana jaunā kvalitāte tam pašam cilvēkam! Sīkāks apraksts šeit.


=================================================================================
2014.GADA REZULTĀTI
=================================================================================
Rezumējot 2014. gadā paveikto, tika nodibināta „Muižas attīstības biedrība”, tika veikti liela apjoma meliorācijas un drenāžas darbi, atjaunota septiņu dīķu kaskāde, veikta parka attīrīšana, ābeļdārza atjaunošana, nojauktas sagruvušās celtnes. 
Fotogrāfijas var aplūkot šeit.

2014. gada 24.decembrī
Pirmais muižas MĀKSLAS OBJEKTS "Lindehofas eglīte". Šajā gadā mēs piedalījāmies pasākumā - "Ziemassvētku eglīšu ceļš 2015". Dizaineri centās", radot katrs savu neatkārtojamo eglīti. Gan skaistumu radīja, gan dabu saglabāja!
 
2014. gada 16.decembrī
LIEPZIEDU TĒJA „Liepas muiža” jau ir iepakota firmas paciņās, kas tika speciāli izstrādātas muižai. Liepziedi tika ievākti muižā šovasar. Dāvāsim Ziemassvētku dāvanas!
 
2014. gada 3.decembrī
ALUS DARĪTAVAŠķirojot grabažas mājiņā pie dīķa, mēs atradām interesantu fotogrāfiju, kurā attēlota alus iesala gatavošana. 1905. gadā alus izglāba mūsu muižu no grautiņiem. Muižas īpašniece Šarlote Vulfa pavēlēja zemniekus un revolucionārus nodrošināt ar alu. Lai saglabātu tīru ūdeni, dīķis tika apsargāts cauru diennakti. Fotogrāfijas skatiet Facebook.
 
2014. gada 2.decembrī
Ir izstrādāta un atvērta Liepas Muižas mājas lapa www.liepasmuiza.lv

2014. gada 19. novembrī
Šobrīd ir atjaunoti gandrīz visi 7 muižas dīķi. Dīķi nebija tīrīti vismaz kopš  1919. gada. Skatiet fotogrāfijas Facebook.
 
2014. gada 17. oktobrī
Sociālajos tīklos  ir atvērta lapa “Liepas Muiža” Lindenhoff / Liepas muiža

2014. gada jūlijs
Ir uzsākta Kultūras un apgaismības centra ēkas rekonstrukcija. Notiek darbs arhīvos. Fotogrāfijas no Cēsu muzeja arhīva, kurās ir redzama kungu māja no ārpuses un kāpņu fragments.

2014. gada jūnijs
Nodibināta “Liepas muižas Attīstības biedrība”.